Co można przywieźć do skupu złomu komputerowego?
pattern

Co można przywieźć do skupu złomu komputerowego?

2021-02-21

Jedną z gałęzi naszej działalności jest skup złomu komputerowego i  elektronicznego. Jakie części i komponenty przyjmuje nasz krakowski skup i jak  działa? Dlaczego tak ważne jest, by elektrośmieci trafiły do odpowiedniego i  przeznaczonego do tego celu punktu?

Złom elektroniczny to innymi słowy e-złom, elektroodpady lub elektrośmieci. Oficjalna i formalna nazwa na tego rodzaju odpady to ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Złom elektroniczny to różnego rodzaju urządzenia elektryczne i elektroniczne zepsute, nieużywane lub niepotrzebne. Mogą być one zasilane na prąd lub baterie. Złom elektroniczny nie może trafić do zwykłego miejskiego lub komunalnego kontenera - miejsce, gdzie wyrzuca się elektrośmieci, to specjalnie to tego przeznaczone punkty. W gminach regularnie organizowane są także zbiórki elektrośmieci dla mieszkańców. Odbiorem i wywozem elektroodpadów zajmują się wyspecjalizowane w tym zakresie firmy, takie jak nasza. Z kolei złom komputerowy to potoczna nazwa na wszystkie odpady, części i komponenty z komputerów - zalicza się je także do szerszej kategorii złomu elektronicznego.

Złom elektroniczny i złom komputerowy powinny trafić do przeznaczonych na tego rodzaju odpady punktu, a nie osiedlowego kontenera wraz z innymi śmieciami. Dlaczego? W częściach i komponentach komputerowych znajduje się wiele szkodliwych i toksycznych substancji, takich jak ołów, rtęć, kadm czy chrom. Samodzielne próby demontażu starego sprzętu elektronicznego lub komputera na części może uwolnić z nich szkodliwe substancje, które dostaną się do środowiska. By tego uniknąć z elektrośmieciami należy postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami: samodzielnie zawieźć je do punktu zbiórki lub - w przypadku dużej ilości lub objętości - zlecić to firmie w tym wyspecjalizowanej.

Nasz punkt skupu złomu komputerowego przyjmuje bardzo szeroki katalog części i komponentów. Ich przykłady to:

 • płyty główne komputerowe starego i nowego typu
 • karty rozszerzeń
 • karty sieciowe
 • płytki z komputerów samochodowych
 • płytki z dysków twardych
 • laptopy bez baterii i ekranu
 • komputery przenośne - laptopy bez baterii
 • procesory slotowe, plastikowe, ceramiczne
 • układy scalone
 • wtyczki
 • płytki z napędów CD/DVD

Nasz krakowski punkt skupu złomu komputerowego działa od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00-15:00 - dostawy gotówkowe 7:00-15:00 - dostawy bezgotówkowe

Cennik skupu jest codziennie uaktualniany, istnieje także możliwość wyceny indywidualnej. Osobom prywatnym lub firmom, które nie dysponują odpowiednio dużym pojazdem lub czasem, by samodzielnie przywieźć do naszego punktu złom komputerowy lub innego rodzaju elektroniczny, gwarantujemy darmowy odbiór na terenie całej Polski kurierem na nasz koszt. Usługa ta obejmuje wyłącznie niekompletne urządzenia.

Nasz skup złomu komputerowego, zlokalizowany Bodzanowie 556, 32-020 Wieliczka, działa jako skup wielu części i komponentów, np.:

 • skup procesorów
 • skup RAM
 • skup komponentów elektronicznych

Oferujemy atrakcyjne ceny skupu, a także możliwość wyceny indywidualnej. Klientom, którzy często korzystają z naszych usług, proponujemy możliwość zarejestrowania się jako regularni dostawcy. Otrzymują oni korzystniejsze ceny skupu niż dostawcy niezarejestrowani. Więcej informacji i formularz rejestracji znajduje się na podstronie Dostawcy rejestracja.

Powrót do bloga

Gdzie wywozić odpady przemysłowe?

Gdzie wywozić odpady przemysłowe?

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Dlaczego nie wolno wyrzucać elektrośmieci do zwykłego kosza?

Dlaczego nie wolno wyrzucać elektrośmieci do zwykłego kosza?

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Na czym polega recykling?

Na czym polega recykling?

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ