Kontakt

+48 12 356 54 43

Napisz do nas
Zostaw numer my ODDZWONIMY

Języki

  • English
  • Polski
Geomar - recykling płytek elektronicznychW trosce o środowiskoGeomar - skupujemy procesoryGeomar - sprzatamy elektrosmieci

Blogi

Na czym polega recykling?

pt., 29/07/2022 - 10:33 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Ochrona środowiska to dziś obowiązek każdego człowieka. Istnieje wiele działań, które mają na celu ochronę otaczającego nas świata, takie jak ograniczenie emisji gazów cieplarnianych czy nadmiernego korzystania ze złóż mineralnych. Najpopularniejszą formą dbania o środowisko jest jednak segregacja śmieci oraz recykling, w tym recykling elektroniki. Dowiedz się, czym tak właściwie jest i co mu podlega?

Czym jest recykling?

Które elementy komputera podlegają utylizacji?

pt., 15/07/2022 - 00:00 -- Anonymous (niezweryfikowany)

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się niezwykle szybko. Z cyfryzacją mamy już do czynienia we wszystkich dziedzinach życia – można zarówno pracować, jak i uczyć się zdalnie, a także załatwiać sprawy urzędowe online czy otrzymać e-receptę od lekarza zaledwie po rozmowie telefonicznej. Tym samym komputery i laptopy stały się sprzętami niezbędnymi w życiu codziennym. Stale wzrasta liczba używanych komputerów, jednak jednocześnie wzrasta także przyrost odpadów elektronicznych, czyli sprzętów zużytych, nie nadających się już do pracy.

Dlaczego nie wolno wyrzucać elektrośmieci do zwykłego kosza?

śr., 29/06/2022 - 15:42 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Elektrośmieci zalegają w domach milionów Polaków. Niektórzy z nas podczas generalnych porządków decydują się pozbyć z domu elektroodpadów, wyrzucając je do kosza na śmieci, a następnie do standardowych pojemników na odpady, co jest błędem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa może taki czyn może grozić karą pieniężną w wysokości do 5000 złotych. Czym tak właściwie są elektroodpady i jakie są podstawowe zasady elektrorecyklingu, których należy przestrzegać?

Co to są elektrośmieci i dlaczego nie należy wyrzucać ich do kosza?

Gdzie wywozić odpady przemysłowe?

śr., 29/06/2022 - 15:39 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Odpady przemysłowe nie powinny trafiać do zwykłych pojemników przeznaczonych do segregacji, które stoją na naszych posesjach, czy w częściach wspólnych bloków mieszkalnych. Absolutnie nie wolno pozostawiać odpadów przemysłowych w lasach ani na polach. Tak więc, gdzie należy wywozić odpady przemysłowe, aby nie zaszkodzić środowisku i nie złamać przepisów prawa?

Odpady przemysłowe – przykłady

Gdzie wyrzucić płyty CD?

wt., 28/09/2021 - 12:56 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Każdy z nas stosuje na co dzień zasady segregacji odpadów w gospodarstwie domowym. Jednak część osób zupełnie nie wie, jak wygląda kwestia niszczenia nośników danych, gdzie zapisane są wrażliwe informacje i przykładowo, gdzie wyrzucić płytę CD? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym poradniku.

Niszczenie nośników danych - jak robią to profesjonaliści?

Stare dyski twarde - co z nimi zrobić?

pon., 15/03/2021 - 11:10 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Osoby prywatne i firmy przez lata gromadzą dużo niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, w tym także komputerowego. Zalegające w piwnicy, garażu czy biurze stare dyski twarde - jeśli zawierają dane osobowe lub inne dane wrażliwe - najbezpieczniej jest zniszczyć, angażując w to profesjonalną firmę. Z kolei inne nośniki, które nie zawierają żadnej poufnej zawartości, można oddać do skupu i na tym zarobić. Oferujemy zarówno niszczenie dysków twardych, jak i skup elektrośmieci. 

Stare dyski twarde - jaki to rodzaj odpadów?

Jak długo przechowywać dokumenty papierowe?

czw., 11/03/2021 - 11:10 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Każdy, kto prowadzi firmę lub pracuje w dziale kadr czy księgowym, wie, ile w skali miesiąca czy kwartału generowanych jest papierowych dokumentów. Już niewielkie przedsiębiorstwa czy jednoosobowe działalności gospodarcze borykają się z tym problemem. Jak długo przechowywać dokumenty papierowe, by w razie kontroli mieć wszystko, co niezbędne? Po jakim czasie można je zutylizować i w jaki sposób to zrobić?

Dokumenty papierowe czy elektroniczne?

Metody przekształcenia i niszczenia wyrobów oraz towarów

sob., 27/02/2021 - 11:10 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Co zrobić z towarami wycofanymi ze sprzedaży lub rynku, przeterminowanych, wybrakowanych, uszkodzonych lub zanieczyszczonych? Przedstawiamy sposoby, jak niszczy się tego rodzaju wyroby oraz oceniamy ich skuteczność oraz wpływ na środowisko naturalne.

Jakie produkty i wyroby poddawane są takim procesom?

Strony

Subscribe to RSS - blogi
Certyfikat bezpiczenstwa Zielona inicjatywa gospodarcza Kupuj odpowiedzialnie